Pagina de start a forumului e-Iasi Forum e-Iasi Forum
Forumul municipiului Iasi- anunturi online, haine, auto. hardware, laptopuri, imobiliare.

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   FAQRegulament   InregistrareInregistrare   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Combinatori si Furaciuni

Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului e-Iasi Forum -> Stiri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cont Basicaditza94
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Fri Jul 30, 2010 3:42 pm

MesajTrimis: Sat May 05, 2012 2:13 pm    Titlul subiectului: Combinatori si Furaciuni  Raspunde cu citat (quote)

Astazi am aflat ca orice telefon furat din Italia si nu numai v-a fi blocat in toata Europa,deci si in Romania
Blocat in sensul ca nu se v-a mai putea folosi ca si telefon ci doar ca o tableta cu functii banale( Facut poze ,conectat la internet prin wireless si ascultat muzica)

Astfel vom plati Samsung-uri S2 la 1000 Ron si Iphone4 la 900 numai ca-sa ii descotorosim de viitoarele "tablete" pe combinatorii de aici.
Daca se vor adeveri aceste spuse noi , cei de pe Forum e-iasi si nu numai v-a trebuii sa cumparam telefoane numai daca sunt insotite de vre'un act de provenintea la care s-a incasat TVA(astfel suntem siguri ca a fost cumparat si nu Furat)

MeSS ID : Toross_2007@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2018-10-24    Titlul subiectului: ...

Sus
Cont Basicjanks
Top contributor
Top contributor

Data inscrierii: Fri Aug 29, 2008 9:09 am

MesajTrimis: Mon Jun 17, 2013 11:45 am    Titlul subiectului: Re: Combinatori si Furaciuni  Raspunde cu citat (quote)

aditza94 a scris:
.......... cei de pe Forum e-iasi si nu numai v-a trebuii sa cumparam telefoane numai daca sunt insotite de vre'un act de provenintea la care s-a incasat TVA(astfel suntem siguri ca a fost cumparat si nu Furat)

Ar fi mult mai OK
.........ca si cumparator din punctul meu de vedere asa ar trebuie sa fie - ca sa avem o garantie si tot-odata o siguranta a tranzactiei .

Http://www.atlanticiasi.ro
Filmari si foto profesionale
Http://www.atlantic-studio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Basicperfect
De abia sosit..
De abia sosit..

Data inscrierii: Wed Jul 31, 2013 6:34 pm

MesajTrimis: Wed Jul 31, 2013 6:45 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Mi se pare ceva ok.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat icon-reclamatii2.gif
Cont Basicnul0sieben
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Tue Aug 16, 2011 11:17 pm

MesajTrimis: Fri Aug 02, 2013 3:21 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Mda... Asta ar inchide toate forumurile de vanzari-cumparari.

Sus
Cont Basiccipris_89
Major contributor
Major contributor

Data inscrierii: Tue Nov 22, 2011 4:11 am

MesajTrimis: Tue Aug 20, 2013 10:02 pm    Titlul subiectului: furturi si combinatii  Raspunde cu citat (quote)

pai daca nu s-ar fura telefoanele de-al ca voi care munciti pe 700 lei nu v-ati mai permite un s2 Wink si totodata e riscul vostru ca le cumparati, nu va obliga nimeni sa va riscati mergei si cumparati-va telefoane in rate, sau la abonament, aaa si zi mersi ca poti sa il folosesti ca gadget tableta sau altceva. decat sa ramai cu buza umflata. nu incurajez furtul si combinatiile, dar traim intr-o tara vai de capu ei in care cei bogati isi permit telefoane gen iphone 5 si samsung s4, iar cei saraci sa umble cu nokia 1100. Arrow

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Basicjanks
Top contributor
Top contributor

MesajTrimis: Tue Aug 20, 2013 10:06 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

sunt multi cu salarii de 2 lei dar cand suna telefonul scoate o caramida de note2 sau s4 sau ipone 5 .... si ne plangem ca nu avem bani si traim prost

Ultima modificare efectuata de catre janks la Sun Aug 25, 2013 4:24 pm, modificat de 1 data in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Basicjanks
Top contributor
Top contributor

MesajTrimis: Sun Aug 25, 2013 7:45 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

tinere vezi-ti de treaba ta , chiar sincer nu am timp de pamfleturi si de prostioare de-ale tale .
O seara buna .bb

Sus
Cont BasicALIEN
Top contributor
Top contributor

Data inscrierii: Tue Oct 13, 2009 5:33 pm

MesajTrimis: Sun Feb 09, 2014 1:25 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Pai daca vrei GARANTIE si siguranta "TRANZACTIEI",mergi la magazinul de telefoane,achiti marfa,in cazul de fata telefonul,si gata...A,SI AI CERTIFICAT DE GARANTIE SI FACTURA...............
Ce atata vorba lunga........
NU obliga nimeni pe nimeni sa cumpere,e liber arbitru.....

Ultima modificare efectuata ALIEN la Tue Feb 18, 2014 8:48 am, modificat de 4 ori in total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj icon-reclamatii2.gif
Cont Basiccardsistick
Major contributor
Major contributor

Data inscrierii: Sun Jul 29, 2012 4:09 pm

MesajTrimis: Mon Feb 17, 2014 8:08 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Pai deja iphone 5 are protectie icloud care inca nu a fost <crackuita>, deci hotii vor da faliment intr-un final ...tehnologia va avansa atat de mult incat furturile de electronice vor fi inutile si poate chiar imposibile

Sus
Cont Basicmenim
Top contributor
Top contributor

Data inscrierii: Sat Aug 28, 2010 5:00 pm

MesajTrimis: Mon Feb 17, 2014 8:32 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

romanul e foarte inventiv , si va gasi el o metoda SA TREACA DE TOATE SECURITATILE, cear insemana o lume fara hotii, jafuri , violuri,razboie etc, toata lumea ar duceo bine? ceia ce nu se va intampla - dupa cum au mai ziso si altii nimeni nu obliga pe nimeni sa cumpere , nimeni nu vine si ati baga mina in buzunar si ati ia banii si spune....... ia fratele meu telefonul astra ca , atatia bani am gasit la tine in buzunar, eu merg pe principiul, daca nu ami cumpar acuma cand o voi face ? la 60 de ani cind deja moarte ati bate in geam , si te asteapta cu vesnica pomenire. Iar da ce e drept multi dintre noi au salarii de mizerie dar momentan nu avem ce face , asta e viata ,

Sus
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2018-10-24    Titlul subiectului: ...

Sus
Cont Basicnul0sieben
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Tue Aug 16, 2011 11:17 pm

MesajTrimis: Fri Apr 04, 2014 6:32 am    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Toamna Patriarhului cu venituri de 23.000 lei.

Banii pe care îi plătiţi drept taxe, impozite şi TVA nu vă ajută
prea mult copilul sau părintele bolnav, dar susţin financiar nişte
oameni a căror utilitate publică, în secolul XXI, este cel puţin
îndoielnică.

ÃŽnalt Preafericitul Daniel este Patriarhul Bisericii Ortodoxe
Române, egal în rang de salarizare cu preşedintele ţării, şi primeşte
pentru serviciile aduse statului un salariu lunar de 8.124 de lei. Dar
asta nu este tot. ÃŽPF Daniel este ÅŸi arhiepiscop ÅŸi mitropolit al
Mitropoliei Munteniei ÅŸi Dobrogei. Ca mitropolit mai primeÅŸte 7.567 de
lei, iar ca arhiepiscop încă 7.120 de lei. În total, veniturile lunare
ale Patriarhului se ridică la frumoasa sumă de 22.901 de lei (net),
plătiţi integral de către statul român. Nu-i chiar de colo, mai ales
că hainele i le dă unitatea, mâncarea la fel, chirie nu plăteşte,
întreţinere nici atât, iar transportul până la serviciu nu-l costă, că
doar locuieÅŸte peste drum.

Sunt 53 de funcţii de înalţi prelaţi în BOR, asimilaţi cu înalţi
demnitari publici ÅŸi primind salarii la acelaÅŸi nivel cu miniÅŸtrii ÅŸi
secretarii de stat.
Un guvern se chinuie mult să adune atâţia membri, dar BOR îşi
permite această resursă umană, mai ales că n-o plăteşte din banii
instituţiei, ci de la bugetul centralizat al statului, acelaşi din
care nu sunt plătiţi la fel de bine medicii şi profesorii. Un fost
turnător al Securităţii precum arhiepiscopul Pimen al Sucevei şi
Rădăuţilor este recompensat de stat pentru activitatea lui cu 7.120 de
lei net în fiecare lună. Numai personalul din Administraţia
Patriarhală ia de la stat salarii în valoare de 557.442 de lei net
lunar, cam cât 100 de profesori universitari. Dar, e drept, şi de la
ei învăţăm ceva, în fiecare zi.

Şi anume că suntem proşti dacă acceptăm să-i plătim în continuare
din propriile noastre buzunare cu prea multi bani.
...si aici sunt banii dumneavoastra...

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului e-Iasi Forum -> Stiri Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Disclaimer: Administratorii site-ului forum.e-iasi.com nu isi asuma nici o responsabilitate cu privire la corectitudinea anunturilor si originea produselor oferite la vanzare de catre utilizatori. Prin utilizarea forumului sunteti de acord cu aceasta conditie si in cazul in care sunteti pagubit/inselat de catre utilizatorii acestui forum, va angajati sa nu aveti absolut nici un fel de pretentie din partea administratorilor e-Iasi.

Drept Online :. Inchiriei Iasi :. Parteneri e-Iasi :. Ai sugestii?
Vizitatori: