Pagina de start a forumului e-Iasi Forum e-Iasi Forum
Forumul municipiului Iasi- anunturi online, haine, auto. hardware, laptopuri, imobiliare.

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   FAQRegulament   InregistrareInregistrare   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

problema cu procesoru

Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului e-Iasi Forum -> Dezbateri
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cont Basiccatalyn1989
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Tue Jan 24, 2012 3:25 pm

MesajTrimis: Tue Feb 21, 2012 1:50 pm    Titlul subiectului: problema cu procesoru  Raspunde cu citat (quote)

am si eu un procesor amd phenom x2 555 care se poate debloca in x4 cu o placuta de 4gb rami la 1600 mhz , placa video ati hd 4650 de 1 gb pe 128 toate pe o placa de baza de la gigabyte 880 gm-d2h ultima versiune cu soket am3+ si intrebarea mea e urmatoarea, dc cand il las procesoru in x2 imi merge cum trebuie si cand il fac x4 nu? adik cand e x4 mi se incarca tot , win, programe , dar cand intru in jocuri acestea nu merg si cand ma ui la poze imi apar dungi aiurea, ceva de genu la o placa video defecta, mentionez ca placa mea video nu are nimic stricat, o fi incompati ilitate intre placa video si procesor sau pur si simplu o fi doar de la procesor? ast un raspuns , ms.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat icon-reclamatii2.gif
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2019-09-19    Titlul subiectului: ...

Sus
Cont BasicALIEN
Top contributor
Top contributor

Data inscrierii: Tue Oct 13, 2009 5:33 pm

MesajTrimis: Sat Feb 25, 2012 7:54 pm    Titlul subiectului: salut  Raspunde cu citat (quote)

nu toate procesoarele se pot debloca cu succes.
unele au nuclee defecte si de aceea nu sunt active,sau si cache defect.
pana la urma ai cumparart un dual core nu un quad.
probabil de asta-ti face probleme in mod x4.
seara buna!

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj icon-reclamatii2.gif
Cont BasicAllex
Normal contributor
Normal contributor
user_banat
ban permanent
Data inscrierii: Fri Mar 04, 2011 5:26 am

MesajTrimis: Sun Feb 26, 2012 1:28 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Asa este cum s-a explicat mai sus, procesorul tau nu este stabil in X4, sub 10% dintre Phenom 2 555 functioneaza fara probleme deblocate in X4...

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat icon-reclamatii2.gif
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2019-09-19    Titlul subiectului: ...

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului e-Iasi Forum -> Dezbateri Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Disclaimer: Administratorii site-ului forum.e-iasi.com nu isi asuma nici o responsabilitate cu privire la corectitudinea anunturilor si originea produselor oferite la vanzare de catre utilizatori. Prin utilizarea forumului sunteti de acord cu aceasta conditie si in cazul in care sunteti pagubit/inselat de catre utilizatorii acestui forum, va angajati sa nu aveti absolut nici un fel de pretentie din partea administratorilor e-Iasi.

Drept Online :. Inchiriei Iasi :. Parteneri e-Iasi :. Ai sugestii?
Vizitatori: