Pagina de start a forumului Forum e-Iasi.com Forum e-Iasi.com
Forumul municipiului Iasi- anunturi online, haine, auto. hardware, laptopuri, imobiliare.

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   FAQRegulament   InregistrareInregistrare   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Service-uri auto din Iasi

Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum e-Iasi.com -> Auto -> Service zone
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cont Basicadmin
Site Admin
Site Admin

Data inscrierii: Thu Jun 07, 2007 1:22 pm

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 12:16 pm    Titlul subiectului: Service-uri auto din Iasi  Raspunde cu citat (quote)

Propun aici sa scrie fiecare despre service-uri cu care a avut experienta. Faceti referiri la pret, servire, calitate.

Incep eu:

Ruedas: preturi "normale" gen 350 schimbat un pivot, respectivu de acolo e destul de amabil. Locatie: Copou , in incinta taxicom.

Auto Racemi: va sfatuiesc sa nu ajungeti acolo. Daca nu stabiliti de inainte un pret clar va arde apoi Laughing In plus se perinda pe acolo tot felul de baietasi incepatori.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2017-06-24    Titlul subiectului: ...

Sus
Cont Basicalt_strain
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Mon Mar 03, 2008 2:54 pm

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 5:46 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

am fost si eu la ruedas, e 50 lei ora, 120 lei alimentarea cu freon, e binisor, la calicia din romania se poate si mai bine, totusi se poate mai mult profesionalism Wink

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj icon-reclamatii2.gif
Cont Basicazer0th
La inceputuri..
La inceputuri..

Data inscrierii: Wed Jul 11, 2007 7:32 am

MesajTrimis: Thu Mar 15, 2012 7:06 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

@alt_strain:Ti-a facut o umplere full, neexistand freon in instalatie?Pretul pare bun...atat timp cat nu ti-a completat doar cu ce mai aveai u...

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat icon-reclamatii2.gif
Cont BasicNEBUNU_NETZ
La inceputuri..
La inceputuri..

Data inscrierii: Fri Jun 08, 2007 9:16 pm

MesajTrimis: Tue Jul 30, 2013 5:01 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

imi cer scuze ca intervin, nu vin cu un raspuns la postul vostru, dar poate reusesc sa primesc un raspuns:

- Un service specializat in reparatii AC/CLIMATRONIC, bun, corecti (ca pret), imi poate spune cineva ?

va multumesc,

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2017-06-24    Titlul subiectului: ...

Sus
Cont Basiclupu
De abia sosit..
De abia sosit..

Data inscrierii: Tue Jun 16, 2015 6:37 pm

MesajTrimis: Tue Jun 16, 2015 7:10 pm    Titlul subiectului: Re: Service-uri auto din Iasi  Raspunde cu citat (quote)

Salut,
Am și eu un amarat de matiz. ..si am făcut greșeală sa mă duc la cei de la micro top. Problema era ca sportul pedalier s-a rupt (partea pentru pedala de ambriaj).La telefon au părut de treaba, sa vim exact sa vadă. Find aproximativ fara ambriaj, au zis ca nu pot sa o facă pe moment, dar a doua zi la 12 pot sa se ocupe de ea. Și au zis ca sudează partea suportului unde e pedala de ambriaj. A doua zi. ....surpriza... masina cum am lasato. Cică au intervenit nu știu ce urgente. Ok, a treia zi o sa se ocupa de ea, nici o problema mi-au zis. Ok, zis și făcut, a treia zi ajung pe la trei. Abia 3 șuruburi desfăcute și nimeni pe lângă masina. Vb cu șeful lor de pe acolo, în burtos mic și cu o groaza de c#### la gura. Ca trebuie sa dea volanul, bordul, ceasurile jos ca sa aibe acces la sport. Am zis gata , dacă pana mâine (a patra zi) o iau cu platforma de acolo și cert daune pentru tot ce au desfăcut și stricat. Mi-am luat un suport la mana a doua și pregătit sa îmi iau masina din service și sa fug. Ajung următoarea zi și îmi zice ca nu are cum sa sudeze. După patru zile de frecat menta, își da seama ca nu poate suda o bucata de tabla. Bine, am suportul, puneți tot la loc și sa îmi iau masina. Mecanicul îmi zice ca și kitul de ambriaj e dus și de asta s-a rupt suportul. Prin minune în jumătate de ora au tot kitul în service. După patru zile de chin, plec cu masina pe rotile ei. Dar minunea nu a ținut. După ce au scos volanul au fot incapabili sa îl pună în aceiași poziție. Cu volanul drept făceam curba la dreapta. În a cincea zi cu greu mi-au îndreptat direcția si cu mult tam tam ca așa am adus masina în service. Am zis ca e gata....pot sa mă bucur de mașină. Însă nu a fost doar atât. Jufa de la ambriaj a fost montata greșit. Are burduful de protecție rupt deja, acul vitezometrul joaca dar nu e o problema pentru ca după 300 de km a cedat. Binenteles ca a fost montat greșit . Oricum nu e nimic ca la viteza mai mare joaca tot ansamblu de ceasuri. Dau bordul jos și surpriza clemele de prindere ale ceasului rupte și prinse cu arici. Ok o bag la caremil ca au mai puține plangeri. Sper sa iasă ceva din ea. Dacă nu ....mă găsiți la secțiunea de dezmembrări.
Nu știu cum se descurca cu alte mașini, dar cei de la Microtop nu sunt capabili sa repare un matiz. Da pentru dacii ca orice service probabil se descurca. Au preturi ok. Dar pentru Matiz au fost ca baba și mitraliera, mă mir de cum au știut pe unde sa se dea jos din pat dimineata. Parte buna ca dacă ### cum repara sigur nu au cum sa se înmulțească.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat icon-reclamatii2.gif
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum e-Iasi.com -> Auto -> Service zone Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Disclaimer: Administratorii site-ului forum.e-iasi.com nu isi asuma nici o responsabilitate cu privire la corectitudinea anunturilor si originea produselor oferite la vanzare de catre utilizatori. Prin utilizarea forumului sunteti de acord cu aceasta conditie si in cazul in care sunteti pagubit/inselat de catre utilizatorii acestui forum, va angajati sa nu aveti absolut nici un fel de pretentie din partea administratorilor e-Iasi.

Drept Online :. Inchiriei Iasi :. Parteneri e-Iasi :. Ai sugestii?
Vizitatori: