Pagina de start a forumului e-Iasi Forum e-Iasi Forum
Forumul municipiului Iasi- anunturi online, haine, auto. hardware, laptopuri, imobiliare.

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   FAQRegulament   InregistrareInregistrare   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Tepari Restaurant Capitol

Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului e-Iasi Forum -> Restaurante, Baruri si Discoteci
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
Cont BasicAndrusa
De abia sosit..
De abia sosit..

Data inscrierii: Sun Jul 31, 2011 2:47 am

MesajTrimis: Sun Jan 01, 2012 6:33 pm    Titlul subiectului: Tepari Restaurant Capitol  Raspunde cu citat (quote)

Cititi cu atentie inainte de a organiza orice fel de eveniment la Hotel Restaurant Capitol !
Sa incep cu inceputul: Am facut rezervare pentru 25 de persoane la petrecerea de revelion,
specificand ca vrem sa stam aproape de formatie.
Ni s-a spus ca nu e nici o problema, dat fiind faptul ca eram primii care venisera sa isi faca rezervari.
Acum surpriza: cand am ajuns acolo... masa noastra era tocmai in capatul separeului unde nu era nici macar o boxa.
Stupefiat, chem sefa de sala: doamna, ce facem, cum o rezolvam ?
Sefa de sala: n-am ce face, imi pare rau, o chem pe fata patronului.
Apare o blonda "smekerita" cu un rrom plin de urme gen Poarta Alba pe el.
Reactia a fost aceeasi: n-am ce va face, daca nu va convine puteti pleca.
Rromul de langa ea se trezeste si el: daca fac mofturi ii dam afara !
Si toate astea pe banii nostri !
Acum, trecand peste faza cu rezervarile, ajungem la mancare.
Felul I (antreu) surpriza - 3 felii transparente de ceva si doua bucatele de aluat cu branza-n ele.
Felul II (principal) - o bucata de carne grasa de porc, fratilor, dar grasa nu gluma !!!
Felul II (tort) - nu l-a vazut nimeni, la ora 4 era petrecerea terminata, strangeau fetele de masa de pe langa noi, dar tort...
Bun, etapa cu mancarea fiind dezastruoasa, ne-am concentrat asupra lichidelor.
Suc trebuia sa fie OPEN BAR... da da da, nu gaseai ospatar iar cand il gaseai tocmai se terminase ce voiai tu sa bei.
Muzica trebuia sa fie formatie ce canta cafe-concert, disco si muzica usoara.
Ei bine, mai mult de jumatate de noapte au cantat MANELE !
Si asta in noaptea de revelion ! (nu la vreun eveniment privat).
Apoi a fost cineva de la masa cu noi care fusese la o nunta acolo si ne-a zis ca asta e normalitatea la Capitol.
Senzatia de totala nesiguranta, de talharie la care esti victima este coplesitoare.
Feriti-va, faceti oriunde, orice petrecere, dar nu acolo !

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat icon-reclamatii2.gif
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2018-09-25    Titlul subiectului: ...

Sus
Cont Basickostyq
De abia sosit..
De abia sosit..

Data inscrierii: Tue Apr 05, 2011 8:55 pm

MesajTrimis: Tue Jan 03, 2012 5:56 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Bine de stiut, multumim!

Sus
Cont BasicJokerul
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Thu Jan 20, 2011 8:46 pm

MesajTrimis: Sat Jan 14, 2012 4:02 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Asa dau unii faliment... Very Happy

Sus
Cont Basicnu ma cunosti
Major contributor
Major contributor

Data inscrierii: Sun Feb 07, 2010 11:04 pm

MesajTrimis: Sun Jan 15, 2012 3:17 am    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

cati bani ati dat de persoana?Smile)

Sus
Cont Basicanton_eusebiu
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Thu Feb 21, 2008 8:36 pm

MesajTrimis: Fri Jan 27, 2012 4:39 pm    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

multumim

Cont Basiccalmstorm
Normal contributor
Normal contributor

Data inscrierii: Fri Jul 18, 2008 9:50 am

MesajTrimis: Wed Feb 06, 2013 12:37 pm    Titlul subiectului: Cati oameni - atatea pareri  Raspunde cu citat (quote)

Nu sunt la curent cum s-a organizat revelionu, dar sunt client fidel al Restaurantului de 4 stele CAPITOL si credeti-ma isi merita fiecare stea. Mancare mai buna ca la ei nu am mancat nicaieri. Imi plac in special ciorbele, dar si carnurile stiu ca sunt proaspete. La evenimente conteaza mult anturaju.

Mobila Capitol - Un Capitol special in casa ta

http://www.capitolmob.ro/
Sus
Cont Basichannymax
De abia sosit..
De abia sosit..

Data inscrierii: Wed Nov 24, 2010 9:41 pm

MesajTrimis: Wed Feb 27, 2013 9:15 pm    Titlul subiectului: Re: Cati oameni - atatea pareri  Raspunde cu citat (quote)

calmstorm a scris:
Nu sunt la curent cum s-a organizat revelionu, dar sunt client fidel al Restaurantului de 4 stele CAPITOL si credeti-ma isi merita fiecare stea. Mancare mai buna ca la ei nu am mancat nicaieri. Imi plac in special ciorbele, dar si carnurile stiu ca sunt proaspete. La evenimente conteaza mult anturaju.

Din ce citim in semnatura dvs. se pare ca faceti parte din staff-ul capitol. Deci parerea dvs. este nula, fara suparare!

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Basiccipris_89
Major contributor
Major contributor

Data inscrierii: Tue Nov 22, 2011 4:11 am

MesajTrimis: Wed Feb 27, 2013 9:32 pm    Titlul subiectului: mizerie de restaurant  Raspunde cu citat (quote)

multumim de atentionare sa ocolim fiecare centimetru apropiat de acel restaurant...

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Basicandudu
Top contributor
Top contributor

Data inscrierii: Fri Jan 21, 2011 9:17 am

MesajTrimis: Fri Mar 08, 2013 10:19 am    Titlul subiectului: mda...lehamite  Raspunde cu citat (quote)

trebuiau fugariti si ocupat restaurantul cum au facut aia in craiova,dar aici veneau in sec 2 gordoanele si se lasa cu mascati etc...DE EVITAT GROAPA AIA

Sus
Cont Basicjanks
Top contributor
Top contributor

Data inscrierii: Fri Aug 29, 2008 9:09 am

MesajTrimis: Fri Mar 08, 2013 11:16 am    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

intr-adevar un restaurant de tot rahatul ! mancarea nu este calumea deloc - am fost cu sotia acum 2 saptamani si am mancat 2 ciorbe si 2 fripturi cu garnitura - 150 lei - vi se pare corect acest pret ? nu mai zic ca bucata de carne cu siguranta nu avea gramajul care trebuia sa fie - iar cartofii erau de aia taranesti si aveau un" iz" de ulei in care sa prajit de sute de ori......... ce sa mai zic un restaurant de tot rahatul !!!! feriti-va de acest "zis 4 stele " O zi buna

Http://www.atlanticiasi.ro
Filmari si foto profesionale
Http://www.atlantic-studio.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger icon-reclamatii2.gif
Cont Silveradvertisements
Normal contributor

Date inscrierii:Thu Jun 07, 2007 9:22 am

Trimis: 2018-09-25    Titlul subiectului: ...

Sus
Cont BasicPop Alexandra
De abia sosit..
De abia sosit..

Data inscrierii: Thu Oct 19, 2017 11:24 am

MesajTrimis: Fri Jan 05, 2018 8:36 am    Titlul subiectului:  Raspunde cu citat (quote)

Nu a fost "vizitat" de protectia consumatorului? Probabil s-au mai schimbat lucrurile intre timp, dar tot nu-i un loc in care m-as duce. Prefer sa mananc aici.

Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului e-Iasi Forum -> Restaurante, Baruri si Discoteci Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Disclaimer: Administratorii site-ului forum.e-iasi.com nu isi asuma nici o responsabilitate cu privire la corectitudinea anunturilor si originea produselor oferite la vanzare de catre utilizatori. Prin utilizarea forumului sunteti de acord cu aceasta conditie si in cazul in care sunteti pagubit/inselat de catre utilizatorii acestui forum, va angajati sa nu aveti absolut nici un fel de pretentie din partea administratorilor e-Iasi.

Drept Online :. Inchiriei Iasi :. Parteneri e-Iasi :. Ai sugestii?
Vizitatori: